Po pierwsze ŚNIADANIE

Pewnie nie raz słyszeliście , że śniadanie należy jeść? I to jest święta prawda!  

Dobrze… może się zdarzyć raz, że nie zjesz śniadania, ale żeby tak codziennie!? Niedopuszczalne! Dla mnie nie ma wymówek, nawet ich nie chcę słyszeć, że ktoś nie ma czasu! Skoro potrafisz rano znaleźć czas na szybki prysznic, na malowanie,  uczesanie włosów i umycie zębów  to co za problem zjeść śniadanie? Żaden. I to jest Twoja jedyna i prawidłowa odpowiedź – ŻADEN!

A więc do dzieła! Zastanów się co lubisz jeść z rana? Coś na zimno, na ciepło, konsystencja stała, bardziej płynna? Nie każdy przekona się do kanapki o 6 rano i nie wszyscy lubią owsiankę.                         

Jeżeli  lubisz kanapki, to pamiętaj o chlebie żytnim lub razowym. Dmuchane krążki czy deseczki nie załatwią sprawy i na pewno nie będzie to pożywne śniadanie. Na chlebie możesz położyć plastry twarogu ze szczypiorkiem , plastry  ugotowanego jajka,  pastę jajeczną czy chudą  szynkę drobiową. Do śniadanie porcja warzyw, np. 1 cały pomidor czy  paski papryki  lub koktajl warzywny zrobiony w domu.

Jeżeli lubisz jajka, polecam jajecznicę z dodatkami lub omlet. Oczywiście zawsze pamiętaj o dowolnych dodatkach: pomidor, papryka, cukinia, szczypior, pieczarki, szynka.

Owsianka to jest wyjście na szybkie śniadanie. Możesz skorzystać z płatków owsianych częściowo rozdrobnionych( szybciej się zrobią). Najlepiej zalej kilka łyżek owsianki wrzątkiem, odczekaj 10 min i dodaj mleko ryżowe lub jogurt naturalny w zależności co preferujesz. Żeby było nie tylko zdrowo, ale i smacznie dodaj dowolne dodatki, np.: borówki, truskawki, pokrojoną gruszkę, jabłko, banana,  suszoną żurawinę, posiekane orzechy.

A co nam daje śniadanie?

- Moc energii, siłę i  koncentrację

- Dobre samopoczucie

- Zdrowy początek dnia, zapobiegnie wielu zachciankom i niezdrowym przekąskom.

- Zapobiega wielu chorobom-  długotrwałe niejedzenie śniadań może spowodować w przyszłości , np.: cukrzycę, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca.  

Jak widzisz to żaden problem:) Śniadanie to samo zdrowie!