ciekawostki

Otyłość dzieci-wygoda rodziców

Ostatnio coraz częściej widzę otyłe…nie po prostu grube dzieci i młodzież. Tak mnie to wszystko porusza, że musiałam to przelać na papier. Zastanawiam się kiedy rodzic zaczyna dostrzegać , że jego dziecko ma problem z nadwagą, a może już otyłością ? Czy zdaje sobie sprawę, że sam doprowadza swoje dziecko do takiego stanu?

Piramida

Piramida żywieniowa jest to ujęcie najważniejszych zasad prawidłowego żywienia w graficznej formie stożka. Podstawą piramidy są elementy niezbędne w codziennej diecie, natomiast u szczytu te, które powinny być najrzadziej spożywane. Piramida kierowana jest do osób zdrowych .Według najnowszej piramidy żywieniowej , która została opracowana w 2016 r. , podstawą zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna . Jest to niezbędny czynnik zapobiegający i łagodzący przebieg większości dzisiejszych przewlekłych chorób, który pomaga w zachowaniu dobrej kondycji i należnej masy ciała.

Po pierwsze ŚNIADANIE

Pewnie nie raz słyszeliście , że śniadanie należy jeść? I to jest święta prawda! Dobrze… może się zdarzyć raz, że nie zjesz śniadania, ale żeby tak codziennie!? Niedopuszczalne! Dla mnie nie ma wymówek, nawet ich nie chcę słyszeć, że ktoś nie ma czasu! Skoro potrafisz rano znaleźć czas na szybki prysznic, na malowanie, uczesanie włosów i umycie zębów to co za problem zjeść śniadanie? Żaden. I to jest Twoja jedyna i prawidłowa odpowiedź – ŻADEN!

Ciecierzyca-bogactwo natury

Ciecierzyca inaczej zwana grochem włoskim to warzywo, które zbiera coraz większą rzeszę fanów. Ziarenka o nieregularnym kształcie, przypominające orzeszki są doskonałym składnikiem wielu potraw. Nadaje się m.in. do zup, sałatek, gulaszu, past

Marchew przyjazna urodzie

Marchew należy do warzyw bogatych w wiele cennych składników. Przede wszystkim zawiera karoten, czyli prowitaminę A, ale także witaminę B1, B2, PP, K oraz C. Dostarcza także wielu składników mineralnych tj. potas, wapń, fosfor, żelazo, miedź, magnez, cynk.

Dzieci... czym się zajadają

W dobie fast foodów i słodyczy ciężko wytłumaczyć dziecku, że nie powinno jeść tego typu żywości. Zwłaszcza może czuć się niesprawiedliwie jak połowa jego rówieśników może sobie kupić hot-doga, kebaba itp.

Smak na życie

Nie ma przyjemniejszej rzeczy jak czerpanie z życia pełnymi garściami. Jedni czerpią przyjemność ze sportu, inni z muzyki, książki, czy dobrego filmu…itd. ilu ludzi tyle przyjemności z korzystania z dobrodziejstw życia. Jest jednak coś co łączy wszystkich - JEDZENIE.